wtorek, 8 lutego 2011

Szczęście w Jastrzębiu :)

Jastrzębski Węgiel wygrał dzisiejsze spotkanie z Generali Haching 3:1 i apetyty na awans do kolejnej fazy play-off Ligi Mistrzów znacznie wzrosły. Wystarczyło już "tylko" wygrać "złotego seta" i cieszyć się z awansu. Przy dzisiejszej dyspozycji Jastrzębian było to możliwe. Po wygranym w świetnym stylu czwartym secie spotkania pełni sił i woli walki przystąpili do gry. Dużo błędów na zagrywce i w ataku popełniali przeciwnicy, co tylko ułatwiało dojście do celu. Awans do najlepszej szóstki LM to z pewnością wielki zaszczyt dla Jastrzębskiego Węgla, który tego sezonu jak na razie nie mógł zaliczyć do udanych. W tabeli Plus Ligi jest dopiero na 8 miejscu i walczy o utrzymanie. Po wicemistrzu Polski spodziewaliśmy się zdecydowanie czego innego. Ten awans w Lidze Mistrzów zrekompensował chociaż część niepowodzeń z tego sezonu.

Kolejnym pozytywnym akcentem dzisiejszego dnia jest zwycięstwo Resovi nad CAI Truel 3:2 i awans do półfinału Pucharu CEV.

_____________________________
Teraz z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkania polskich zespołów w pucharach europejskich. Czekają nas zapewne wielkie emocje i mam nadzieję, że ten tydzień będzie dużo bardziej szczęśliwy niż poprzedni :)