środa, 12 stycznia 2011

Pierwsza faza LM za nami.

Zakończyła się pierwsza faza LM. Była ona dla nas jak najbardziej szczęśliwa. Skra zapewniła sobie awans już właściwie po pierwszych trzech spotkaniach. Reszta była tylko formalnością, ale udało się utrzymać koncentrację i wyjść z grupy z pierwszego miejsca. Rzutem na taśmę na pierwsze miejsce awansował Jastrzębski Węgiel. Przed dzisiejszym meczem nie był nawet pewien awansu. Jednak po tym genialnym spotkaniu wyszedł na pozycję lidera. Mecz Jastrzębia z Bledem był dużo bardziej emocjonujący niż spotkanie Skry z Rematem. Wynik cały czas był "na styku", ale jednak Polacy mieli dzisiaj przewagę i wygrywając w bardzo dobrym stylu sprawili radość swoim kibicom. Świetnie spisał się Igor Youdin, który w połowie spotkania zmienił równiez nie najgorzej spisującego się Gasparriniego. Kolejny genialny mecz rozegrał Lukas Divis. Jastrzębie zdecydowanie wróciło do gry i z tego można się tylko cieszyć : )

________________________________

W Lidze Mistrzyń awans zanotowały również dwie nasze drużyny. Po wczorajszym wygranym trochę dramatycznie 3:2 meczu nad rosyjskim zespołem, awans uzyskała Muszynianka. Po tym jak w nie najlepszym stylu "mineralne" przegrały dwa pierwsze sety nadzieja na zwycięstwo wyparowała, ale udało się doprowadzić to tie-breaka i zakonczyć go na swoją korzyść.
Drugą drużyną jest Bielsko-Biała. Dziewczyny z kolei przegrały swój mecz 2:3, ale układ pozostałych spotkań był korzystny i udało im się awansować.

Teraz czekamy na piątkowe losowanie. Jak poznamy rywali naszych drużyn, to będzie można oceniać ich szanse w dalszej grze.